piątek, 27 sierpnia 2010

SUPERSAM - PRZEBUDOWA

Tak ma wyglądać po przebudowie centrum handlowe Supersam w Katowicach (wizualizacja z 12.2009). Supersam jest dziennie odwiedzany przez setki ludzi, robią tu zakupy lub spotykają się ze znajomymi ,albo czekają na autobus. Hala centrum ma być całkowicie zmieniona. Z oryginalnego budynku maja pozostać tylko 3 łuki (początkowo miały być tylko jeden) które podtrzymują dach obiektu.

W nowym Supersamie ma być 90 sklepów i 400 miejsc parkingowych. Hala targowa uzyska status galerii handlowej poprzez dobudowę pięter (ma być ich 3) . Komunikacja miejska spod Supersamu nie zniknie, tak więc dalej będzie to ważne centrum przesiadkowe. Koszt inwestycji wg projektu z grudnia 2009 ma wynieść 80 milionów euro.
Według pierwszego założenia inwestycja ma rozpocząć się w przyszłym roku i zakończy się pod koniec 2012 roku. Miejmy nadzieję że Centrum Development Investment ,właściciel Supersamu nie zrezygnował z realizacji przedsięwzięcia.

5 komentarzy:

 1. tylko po co dwa hipermarkety obok siebie? na dworcu i ten? Który z nich upadnie?

  OdpowiedzUsuń
 2. to upadnie ty na tym nie starcisz tylko inwestor co się martwisz

  OdpowiedzUsuń
 3. a dlaczego ma któryś upaść? To są zupełnie inne projekty! Bardziej się będą uzupełniać niż konkurować. A poza tym fajnie mieć wybór prawda?

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezły wybór idę dziś do diversa czy h&m...

  OdpowiedzUsuń
 5. patrzcie na to w taki sposób ludzie będą mieć pracę centrum będzie lepiej się prezentować chyba o to też chodzi by było przyjemne otoczenie :) wiadomo że wszystkie sklepy położone w takich są stratne ale właściciel tych galerii dostaje duże pieniądze za miejsce więc wcale nie jest stratny. A firmy które wynajmują reklamują swoją markę :) tak samo jest z galerią krakowską tam mało jaki lokal jest do przodu to tylko reklama marki ale i tak opłacalna. Centrum jest duże zawsze ktoś wejdzie :) jakoś galeria w sosnowcu "plaza" jeszcze nie upadła i dalej sa znane marki :) nie spinajcie :)

  OdpowiedzUsuń