czwartek, 26 sierpnia 2010

SILESIA CITY CENTER - ROZBUDOWA

Silesia City Center, największe centrum handlowe w regionie, 250 sklepów, TESCO, Saturn, 13-salowe Cinema City i wiele więcej, a będzie jeszcze więcej.
SCC postanawia być numer 1 w regionie. Centrum powiększy się o 20 tys. metrów kwadratowych, czyli powstanie dodatkowo 60 sklepów co da nam łącznie 310 sklepów w całym kompleksie. Za projekt odpowiada te same biuro co projektowała obecne SCC. Co ciekawe liczba miejsc parkingowych się nie zmniejszy, a wręcz przeciwnie ,przybędzie ich, łącznie po dobudowie będzie ich 3500. Część z nich powstanie na dachu nowego budynku.
Jak wskazują nam wizualizacje do nowej części SCC będziemy mogli wejść 3 alejkami, Aleją Katowicką (główna aleja przy której znajduje się m.in. Burberry, Ecco czy Tru Trussardi), Aleją Gliwicką ( przy której znajdują się m.in. Mango, Ryłko, Duka), a także przez Plac Rozrywki na pierwszym piętrze. Nowa część będzie miała 2 poziomy handlowe.
Podczas konferencji prasowej nie podano żadnych nowych najemców, wiadomo jedynie iż 60% nowej powierzchni jest wynajęte, wśród nich mają być marki które nie tylko na Śląsku nie są dostępne ,ale i w Polsce. Możemy więc się spodziewać najlepszych światowych marek.
Koszt inwestycji to 50 mln euro. Prace nad rozbudową już się rozpoczęły i potrwają rok. Przez cały okres budowy wszystkie wejścia do centrum mają być czynne.
 Prezentacja wideo nowej Silesia City Center można znaleźć w podanym link:
http://www.youtube.com/watch?v=g0iAEsGDv6s&feature=player_embedded#!
 

Termin oddania inwestycji do użytku : JESIEŃ 2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz